MECZ DERBOWY W A KLASIE

14 czerwca 2014 roku o godz. 11.00 na stadionie w Zielonkach przy ul. Południowej
rozpoczął się mecz derbowy pomiędzy UKS Borzęcin Duży, a LKS Naprzód Zielonki.
Pomimo tego, że obydwie drużyny rozgrywają swoje mecze na tym właśnie boisku,
to tym razem gospodarzami byli piłkarze z Zielonek (gracze w zielonych strojach).

Nie był to właściwie mecz o wszystko, gdyż piłkarze z Borzęcina (w czarnych strojach)
plasują się w lidze na niezagrożonej piątej pozycji,
a zielonkowscy gracze właściwie przywykli do realistycznej wizji spadku z A klasy.
Od wielu bowiem miesięcy plasują się na przedostatnim miejscu w swej grupie.

Mecz derbowy zawsze przynosi jednak wiele emocji, bo każda z drużyn chce zaprezentować się jak najlepiej i udowodnić,
kto właściwie jest najlepszy w gminie. Dlatego też bezpośrednie spotkania bardziej obserwowane są przez publiczność
i oczywiście lokalne media. Tak było i tym razem. Na spotkanie przybyło wielu fanów borzęcińskiego klubu
i podobnie jak na jesieni 2013 roku (WIĘCEJ CZYTAJ TUTAJ) były śpiewy, kolorowe race i serpentyny.
Z drugiej strony trybun siedziała też duża grupa zwolenników graczy z Zielonek.

Mecz był wyrównany. W pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 1:1, piłkarze z Zielonek nie strzelili karnego.
W drugiej połowie przeważali piłkarze z Borzęcina, ale tylko do 65 minuty. Wówczas bowiem jeden z borzęcińskich graczy
po brutalnym faulu otrzymał czerwoną kartkę. Po tym incydencie znów pewniej atakować zaczęli gracze z Zielonek.

Osłabiona drużyna UKS Borzecin nie dała jednak pola piłkarzom z Zielonek i w ostatniej minucie spotkania,
po zamieszaniu na polu karnym wbiła zwycięskiego gola. Sędzia nie rozpoczął już spotkania, tylko odgwizdał koniec meczu.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1, dając graczom z Borzęcina trzy punkty.

Nie były to jedyne derby w tym dniu. W Strażackiej Lidze Piłkarskiej "SLP-2014",
w meczu półfinałowym spotkały się strażackie drużyny z Babic i Borzęcina. Jak zakończyło się to spotkanie czytaj ... TUTAJ